Systemy mocowań: Cybanty, Haki, Liny, Kotwy...

Kotwa chemiczna uniwersalna DMT 300ml + 2 mieszacze

ZP.PSF(300)
29,52 
(Zawiera podatek)
W magazynie
Tania wysyłka od 12,90zł
Dostawa nawet w 24h
Dostępne płatności
Nasze atuty

Promocja: tylko teraz cena -39%.

EAN5907518679283 ProducentDromet

KOTWA UNIWERSALNA DO ŚREDNICH OBCIĄŻEŃ

 • Charakter: czysta żywica polyestrowa
 • Barwa: jasno-szara (skład A: beżowa / Skład B: czarna)
 • Ciężar właściwy: 1,75 kg/l w temperaturze 20 st.C


ZASTOSOWANIE:

Żywice chemiczne służą do montażu w betonie bądź innych materiałach budowlanych (ściany kamienne, pustaki, cegły ażurowe). Do mocowania bram, balustrad, poręczy, rolet, szyb, anten, wsporników, koryt kablowych, maszyn przemysłowych.

Powinna być stosowana z prętem kotwiącym z podkładką i nakrętką, a w przypadku materiałów z pustką również z tuleją perforowaną.

Zakres średnic prętów to M8 do M12, ze stali ocynkowanej lub nierdzewnej. Żywice chemiczne nadają się również do naprawy pękniętych murów i ścian.
PARAMETRY PODSTAWOWE:

Podstawowy typ kotew chemicznych. Do zamocowań o mniejszych parametrach wytrzymałościowych w porównaniu z kotwami ECOFIX.
Otwór i środowisko montażowe musi pozostawać całkowicie suche. Dla kotew ECOFIX dopuszcza się montaż w środowisku zawilgotniałym.


 • Pojemność tuby: 300 ml (Dostępne również w tubach o pojemności 380 ml).
 • Zakres temperatur od 0 do 40 st.C.
 • Kotwy posiadają europejską aprobatę techniczną ETA.
 • Nie zawierają styrenu.


NASZE KOTWY SPEŁNIAJĄ WSZYSTKIE NORMY EUROPEJSKIEJ APROBATY TECHNICZNEJ ETA-14/0341 I MOGĄ BYĆ WYKORZYSTYWANE W BUDOWNICTWIE:


OPIS TECHNICZNY:

System iniekcyjny DMT Polyfix jest kotwą wklejaną (typ iniekcyjny) składającą się z kartridża z zaprawą z żywicy poliestrowej bez styrenu, perforowanej tulei oraz pręta kotwiącego z nakrętką sześciokątną i podkładką w zakresie M8, M10 i M12. Elementy stalowe wykonane są ze stali ocynkowanej lub stali nierdzewnej. Pręt kotwiący jest umieszczony w wywierconym otworze wypełnionym zaprawą iniekcyjną i jest zakotwiczony poprzez wiązanie pomiędzy elementem stalowym, zaprawą iniekcyjną i murem. Wszystkie elementy systemu sprzedawane są oddzielnie.

DMT Polyfix ma być wykorzystywany wyłącznie do kotwiczenia podlegającego statycznemu lub quasi-statycznemu obciążeniu.


SPOSÓB UŻYCIA:

Przygotowanie montażu:


 • A1 - Wywiercić otwór o prawidłowej średnicy i głębokości zgodnie z tabelą „Parametry instalacji" stosując udarowo-obrotowe urządzenie. Sprawdzać prostopadłość otworu podczas operacji wiercenia.
 • A2-A4 - Oczyścić otwór z pyłu zwiercin, fragmentów rdzenia, oleju, wody, tłuszczu i innych zanieczyszczeń przed wstrzyknięciem zaprawy (za pomocą ręcznej dmuchawy oraz standardowej szczotki ręcznej). Otwór powinien być oczyszczany przez co najmniej 4 operacje przedmuchiwania, przez co najmniej 4 operacje szczotkowania (2 dla instalacji w pustym lub perforowanym murze) następnie przez co najmniej 4 operacje przedmuchiwania. Przed szczotkowaniem, oczyścić szczotkę i sprawdzić, czy średnica szczotki jest dopasowana do otworu montażowego. Pręt gwintowany powinien być wolny od brudu, tłuszczu, oleju lub innego obcego materiału. Do materiałów pustych wybrać tuleję o prawidłowej wielkości.
 • A5 - Odkręcić nakrętkę i przykręcić mieszalnik. Włożyć tubę do pistoletu.


B - dla pełnego muru:


 • B1 - Równomiernie wypełniać wywiercony otwór począwszy od dna odwierconego otworu, w celu uniknięcia uwięzienia powietrza usuwać mieszalnik powoli po trochu podczas wyciskania. Wypełnić odwiercony otwór za pomocą ilości zaprawy iniekcyjnej odpowiadającej 2/3 głębokości otworu.
 • B2 - Włożyć natychmiast pręt gwintowany, powoli i z lekkim ruchem skrętnym, usuwając nadmiar zaprawy iniekcyjnej wokół pręta gwintowanego.
 • B3 - Odczekać czas dojrzewania zgodnie z tabelą „minimalne czasy dojrzewania". Nie ruszać i nie obciążać kotwy aż będzie całkowicie utwardzona.


C - dla pustego / perforowanego muru:


 • C1-C2 - Zdjąć nasadkę centrującą z tulei z tworzywa sztucznego. Włożyć do otworu tuleję z tworzywa sztucznego (patrz tabela „Parametry instalacji). Napełniać tuleję równomiernie począwszy od dna. Usuwać mieszalnik powoli po trochu w trakcie wyciskania: usuwać mieszalnik o około 10 mm dla każdej operacji wyciskania. Napełnić tuleję całkowicie. Nałożyć nasadkę centrującą na wypełnioną tuleję z tworzywa sztucznego.
 • C3 - Włożyć natychmiast pręt gwintowany, powoli i z lekkim ruchem skrętnym, usuwając nadmiar zaprawy iniekcyjnej wokół pręta gwintowanego.
 • C4 - Odczekać czas dojrzewania zgodnie z tabelą „minimalne czasy dojrzewania". Nie ruszać i nie obciążać kotwy aż będzie całkowicie utwardzona.


PARAMETRY INSTALACJI:ŚREDNIE ZUŻYCIE KOTEW W ZALEŻNOŚCI OD PODŁOŻA:BEZPIECZEŃSTWO I OCHRONA ŚRODOWISKA:

Wytwarzamy produkty, które są bezpieczne dla użytkownika i niegroźne dla środowiska, przy właściwym stosowaniu i likwidacji odpadów. Każde opakowanie, gdy jest puste, należy poddać likwidacji odpadów niebezpiecznych. Informacja o poziomie emisji lotnych związków w pomieszczeniu, odzwierciedla toksyczność przy wdychaniu, w skali od (bardzo niska emisja) do C (silna emisja).


Po zakupie należy bezwzględnie zapoznać się z zagrożeniami wynikającymi ze stosowania produktu. Wszystkie zagrożenia opisane są na etykiecie produktu.EAN
5907518679283
Jednostka miary
szt.
Producent
Dromet

Powiązane produkty Powiązane produkty

 • Polecane
 • Najpopularniejsze

Produkty z tej samej kategorii:

ZP.PSF(300)X2
W magazynie
87,96 
(Zawiera podatek)
EAN5907518679283 ProducentDromet
ZP.ECO4800(380)
W magazynie
55,01 
(Zawiera podatek)
EAN2000000590882 ProducentDromet